Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Przedszkolaki z Tęczowego Wzgórza gościły nakielskie policjantki

Data publikacji 24.02.2022

Policjantki zajmujące się nieletnimi spotkały się wczoraj z dziećmi w Przedszkolu nr 1 „Tęczowe wzgórze” w Nakle. Mundurowe rozmawiały z milusińskimi o bezpieczeństwie.

W Przedszkolu nr 1 „Tęczowe Wzgórze” w Nakle, na spotkaniu z dziećmi gościły wczoraj (23.02.22) mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. Monika Sobieszczyk z nakielskiej komendy.

Policjantki omówiły podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w trakcie poruszania się po drogach, szczególnie w porze wieczorowo nocnej. Informowały, którą stroną drogi można się przemieszczać, w jakich miejscach należy, a w jakich zdecydowanie zabrania się przechodzenia przez jezdnię. Mundurowe przypominały, jak bardzo ważną rolę pełnią różnego rodzaju elementy odblaskowe i informowały maluchy, by dla własnego bezpieczeństwa nosiły na odzieży chociaż jeden odblask. Dzieci dowiedziały się też, co powinny zrobić, kiedy zostaną zaczepione przez osobę obcą i jakie niebezpieczeństwa mogą wyniknąć z nawiązywania kontaktów z nieznajomymi.

W nagrodę za aktywny udział w spotkaniu dzieci otrzymały od policjantek kolorowanki i odblaski, których fundatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony