Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Policyjna profilaktyka w przedszkolu w Kcyni

Data publikacji 28.02.2022

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjanci spotkali się z dziećmi w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Mundurowi rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Policyjną profilaktyką objęto 120 maluchów.

W miniony piątek (25.02.22) w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni na spotkaniu z przedszkolakami gościły nakielskie policjantki oraz kcyński dzielnicowy.

Tematem pogadanek było bezpieczeństwo. Najwięcej uwagi policjanci poświęcili zagadnieniom związanym z poruszaniem się dzieci po drogach oraz korzystaniem z przejść dla pieszych. Funkcjonariusze przypominali o tym, że dzieci powinny korzystać z wyznaczonych przejść, nie powinny biegać po ulicach, czy się na nich bawić.

Funkcjonariusze mówili też o kontaktach z osobami obcymi i zagrożeniach z nimi związanych, a także przypominali o tym, jak powinny się zachowywać dzieci podczas zabaw poza domem. Mundurowi przypominali również, jak bronić się przed atakiem obcego zwierzęcia.

Dużą atrakcją dla maluchów była też możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu, a odważniejsi wsiadali nawet za kierownicę tego uprzywilejowanego auta.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Dzieliły się swoją wiedzą, ale też zadawały wiele interesujących pytań, za co w nagrodę otrzymały od funkcjonariuszy odblaski i kolorowanki zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni.

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony