Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Cenna lekcja zasad ruchu drogowego dla najmłodszych

Data publikacji 18.03.2022

Policjanci nakielskiej „drogówki” zorganizowali nietypową lekcję dla drugoklasistów z Turu. Mundurowi uczyli dzieci, jak zachować się na drodze i jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Maluchy otrzymały też odblaski finansowane ze środków Funduszy Norweskich.

Wczoraj (17.03.22) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego odwiedzili uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Turze i rozmawiali z nimi na temat bezpieczeństwa. Lekcja była nietypowa, bo odbyła się w plenerze.

Dzieci dowiedziały się, jak pieszy powinien zachowywać się na drodze i którą stroną jezdni może się przemieszczać. Mowa była również o ostrożności, jaką trzeba zachować wychodząc na ulicę zza pojazdów, którymi rodzice dowożą swoje pociechy do szkoły, czy zza szkolnego autobusu. Policjanci przypominali też, jaką rolę spełniają elementy odblaskowe i jak ważne jest noszenie ich na odzieży. By uczniowie byli bezpieczniejsi w drodze na lekcje i podczas powrotu do domu, funkcjonariusze przekazali im odblaskowe opaski zakupione w ramach projektu dofinansowanego ze środków Funduszy Norweskich.

Druga część spotkania odbyła się na znajdującym się przy szkole przejściu dla pieszych. Mundurowi uczyli, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i przypominali, do jakiego zachowania zobowiązany jest pieszy zbliżający się do wyznaczonego przejścia. Mowa była też o bacznym obserwowaniu otoczenia i potrzebie zachowania szczególnej ostrożności w ramach trwającej akcji informacyjno - edukacyjnej „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”.

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony