Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci i uczniowie z SP nr 1 w Chełmnie nagradzali przepisowych kierowców

Data publikacji 18.03.2022

Funkcjonariusze chełmińskiej Policji wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 przeprowadzili akcję informacyjno-ostrzegawczą w rejonie jednego z przejść dla pieszych w Chełmnie. Wszystko w ramach działań profilaktycznych „Na Drodze-Patrz i Słuchaj” oraz „Świeć przykładem”.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, a w szczególności dzieci, które korzystają z dróg i przejść dla pieszych jest przedmiotem działań profilaktycznych, do których mundurowi z Chełmna podchodzą z dużym zaangażowaniem. Wiele czynników takich jak pośpiech, brak koncentracji czy brak przeglądu tego, co dzieje się w rejonach przejść może doprowadzić do tragedii. Jeszcze bardziej zagrożeni są najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego, którzy w warunkach miejskich są mniej widoczni dla kierowców niż osoby dorosłe.

Działania mundurowych i dzieci prowadzone w rejonie przejścia dla pieszych miały uświadomić kierowcom, że ich obowiązkiem jest baczna obserwacja tego, co dzieje się na drodze. Dzieci, w asyście funkcjonariuszy, ustawiały się przed przejściem dla pieszych w celu przekroczenia jezdni. Kierowców, którzy ich nie zauważali zatrzymywał policjant „drogówki”, a dzieci udzielały im srogiej reprymendy. Kierowców, którzy zachowywali się prawidłowo czekała przyjemna niespodzianka. Dzieci wręczały dyplom i upominki, a wszystkiemu towarzyszył gromki aplauz. Cała akcja została pozytywnie odebrana przez kierowców, jak również obserwujących to przedsięwzięcie przechodniów.

Lekkomyślnym kierowcom przypominamy, że za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, który wchodzi na przejście dla pieszych grozi grzywna w wysokości 1500 zł, dlatego na drodze - patrz i słuchaj

Autor: Tomasz Zieliński
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Film VID_20220316_111900_0_.mp4

Pobierz plik VID_20220316_111900_0_.mp4 (format mp4 - rozmiar 23.4 MB)

Powrót na górę strony