Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci gościli dzieci z "Akademii Malucha"

Data publikacji 24.03.2022

Wczoraj (23.03.) aleksandrowskich policjantów odwiedziły dzieci z „Akademii Malucha”. Dzieci pod okiem policjantki ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych oraz odpowiadały na pytania przygotowane przez policjantów. Zwiedziły też zakamarki naszej jednostki.

Wczoraj (23.03.) aleksandrowscy policjanci gościli dzieci z „Akademii Malucha”. W ramach akcji „Patrz i słuchaj” mundurowi przypomnieli dzieciom jak być bezpiecznym na drodze. Pod czujnym okiem policjantki, maluchy ćwiczyły jak prawidłowo przechodzić przez "pasy". 

Całe zajęcia przebiegały w formie zabawy. Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu i środków przymusu bezpośredniego.
Nie zabrakło również zwiedzania budynku komendy, gdzie najmłodsi mogli zobaczyć jak na co dzień pracują policjanci i zerknąć do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.


Wisienką na torcie całego spotkania była możliwość obejrzenia wnętrza radiowozu, zaprezentowanie działania sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazdu uprzywilejowanego.

Wizyta w komendzie z pewnością na długo zapadnie w pamięci każdego z dziecka. Już teraz większość z odwiedzających ochoczo deklarowała, że w przyszłości zostaną stróżami prawa.

Autor:
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony