Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Cenna lekcja ruchu drogowego w ramach akcji „Na drodze patrz i słuchaj”

Data publikacji 25.03.2022

"Spójrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo" tak dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu sprawdzały nabyte umiejętności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Nauczycielami byli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Świeciu, którzy spotkali się z dziećmi aby poprawić ich bezpieczeństwo w rejonie remontowanych w pobliżu szkoły dróg.

Wczoraj (24.03.22) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu spotkali się z policjantami „drogówki”, by wspólnie rozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia zasad poruszania się w obrębie jezdni i korzystania z przejść dla pieszych. Najmłodsi z uwagą słuchali wskazówek funkcjonariuszy dotyczących właściwego przechodzenia przez jezdnię. Szczególnie w sytuacji w jakiej się znalazły, ponieważ drogi w rejonie szkoły są właśnie remontowane. Dzieci posiadały już sporą wiedzę m.in. jak powinny zachowywać się będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Policjanci zwrócili także uwagę na rolę elementów odblaskowych, które sprawiają, że zarówno duzi, jak i mali są dla kierowców bardziej widoczni.

Po części teoretycznej dzieci wzięły udział w zajęciach praktycznych i pod czujnym okiem policjantów ćwiczyły, jak powinno się bezpiecznie przechodzić na drugą stronę drogi. Zanim to jednak nastąpiło, każdy uczestnik spotkania założył odblaskową kamizelkę.

Spotkanie policjantów z dziećmi odbyło się w ramach akcji „Na drodze patrz i słuchaj”, której celem jest uświadamianie i przypominanie wszystkim uczestnikom drogi o przestrzeganiu przepisów i potrzebie zachowania ostrożności.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony