Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Z myślą o bezpieczeństwie Seniorów korzystających z powiatowych tras

Data publikacji 01.04.2022

Nakielskie policjantki spotkały się z Seniorami i rozmawiały z nimi o bezpiecznym korzystaniu z tras. Spotkania pn.: „Seniorze jedź bezpiecznie” zorganizował szubiński urząd miejski.

Szubiński ratusz był organizatorem spotkań pn.: „Seniorze jedź bezpiecznie”, które odbyły się w Rynarzewie i Domu Kultury w Szubinie. Udział w nich, w charakterze prelegentek, wzięły policjantki z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy.

Podczas spotkań mundurowe omówiły prawa i obowiązki poszczególnych uczestników ruchu drogowego tj.: pieszych, rowerzystów, kierujących, a także pasażerów aut. Mowa była o obowiązkowym wyposażeniu pojazdów, przepisach ustawy prawo o ruchu drogowym, taryfikatorze mandatów za poszczególne wykroczenia, potrzebie zachowania ostrożności na trasach i wielu innych kwestiach związanych z bezpieczeństwem Seniorów korzystających z dróg.

Spotkania podsumowały działania policjantów powiatu nakielskiego podejmowane w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Na Drodze-Patrz i Słuchaj”.

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony