Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci edukują młodych kierowców

Data publikacji 01.04.2022

Policjanci z aleksandrowskiej komendy spotkali się z uczniami szkoły średniej z Zespołu Szkół nr 1. Mundurowi przeprowadzili prelekcje na temat kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. Spotkania były okazją do omówienia różnic pomiędzy przestępstwami a wykroczeniami związanymi z jazdą „na podwójnym gazie” oraz uświadomienia młodym kierowcom, jak poważne konsekwencje niesie za sobą to nieodpowiedzialne zachowanie. Policjanci zaprezentowali uczestnikom film „Mój błąd może kosztować ludzkie życie!!!”.

Wczoraj (31.03.) policjanci z Aleksandrowa spotkali się z uczniami szkoły średniej z Zespołu Szkół nr 1. Celem spotkania było uwrażliwienie młodych ludzi, którzy od niedawna posiadają, bądź niebawem zdobędą prawo jazdy, na negatywne lecz bardzo często spotykane zjawisko jazdy pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Policjanci wyjaśnili co oznacza stan po użyciu alkoholu i stan nietrzeźwości w świetle przepisów związanych z kierowaniem pojazdami. Młodzież dowiedziała się jakie są konsekwencje prawne kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków oraz jak łatwo utracić uprawnienia do kierowania.

W dalszej części spotkania policjanci mówili o zakazach i ograniczeniach jakie czekają pijanego kierowcę, który zdecyduje się wsiąść za kierownicę.

Uczniowie obejrzeli film przygotowany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przy współpracy z Zakładem Karnym w Potulicach „Mój błąd może kosztować ludzkie życie!!!”.

 

Autor:
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony