Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Przedszkolaki z „Jedynki” odwiedziły policjantów

Data publikacji 24.05.2022

Dzieci z Przedszkola Nr 1 w Świeciu odwiedziły policjantów z miejscowej komendy. Funkcjonariuszka omówiła zasady bezpiecznego zachowania w szkole, w domu i na drodze. W trakcie odwiedzin najmłodsi mieli także okazję porozmawiać z mundurowymi i zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy.

Komendę Powiatową Policji w Świeciu odwiedziła najstarsza grupa dzieci z Przedszkola nr 1. Zwiedzający mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy mundurowych, porozmawiać z niektórymi funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy.  Poznali również jak wygląda oraz do czego służy sprzęt policyjny. Asp. Julia Zielińska, zajmująca się profilaktyką społeczną, rozmawiała z przedszkolakami przede wszystkim na temat tego, jakich zasad powinny przestrzegać podczas spacerów po drodze oraz omówiła zasady spędzania czasu wolnego. Przypomniała również najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w szkole, w domu i podwórku oraz wyjaśniła zasadę działania elementów odblaskowych.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań. Jak zawsze, hitem spotkania okazała się policyjna maskotka – Polfin, która umilała wspólnie spędzany czas.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony