Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie

Data publikacji 20.04.2022

Policjantki z Włocławka i dzielnicowi z Fabianek spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nasiegniewie, aby przekazać im dawkę wiedzy na temat bezpiecznych zachowań. Nie zabrakło informacji dotyczących cyberzagrożeń, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariuszki prewencji i ruchu drogowego z Włocławka wraz z dzielnicowymi z Fabianek odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Nasiegniewie. Mundurowi przeprowadzili tu pogadanki z uczniami klas 3-8 na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Podczas spotkania nie zabrakło informacji odnośnie zagrożeń, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w internecie. Policyjny profilaktyk poruszył też kwestie hejtu i konsekwencji prawnych nieletnich w związku z demoralizacją i czynami zabronionymi.

Z kolei funkcjonariuszka ruchu drogowego zwróciła uwagę na kwestię bezpiecznych zachowań na drodze, w tym bezpiecznego korzystania z jednośladów. Przypomniała też jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Młodzi ludzie byli również ciekawi tego jak można zostać policjantem. Mundurowi opowiedzieli więc o kryteriach naboru do służby w policji oraz przybliżyli specyfikę tej służby.

Autor: nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony