Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Senior chce wiedzieć, więc się edukuje

Data publikacji 26.04.2022

Współczesny senior lubi się zrzeszać i spotykać, by uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych. Policjantki wzięły udział w spotkaniu ze Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego Kołem nr 7 w Inowrocławiu przy 56 Bazie Lotniczej.

Policjantki z Inowrocławia, które zajmują się profilaktyką spotkały się z grupą emerytów związku żołnierzy. Dyskusja dotyczyła omówienia zdarzeń, którymi ofiarami są seniorzy. Za przykład policjantki wskazały sytuacje polegające na wizytach w mieszkaniach osób podających się za pracowników rożnych firm. Ci pod byle pretekstem próbują wchodzić do mieszkań, by je okraść lub też nakłonić ludzi do podpisanie umów na rzekomo super towary, czy usługi. Fakt jest taki, że oszukują w ten sposób mieszkańców i naciągają często na duże kwoty pieniędzy. W taki sposób działają oszuści.

Podczas spotkania nie brakowało sposobów i metod przestępczych jakimi posługują się oszuści. Mowa była o oszustwach „na wnuczka, policjantka, funkcjonariusza CBŚP”. Policjantki posłużyły się w tym celu filmem przygotowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

Dyskusja dotyczyła także przepisów ruch drogowego, zmian w regulacjach na temat pieszych, konsekwencjach dla kierowców przekraczających prędkość, czy nietrzeźwych rowerzystów oraz kierujących pojazdami po alkoholu. Wymiana informacji dopełniła wizytę.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony