Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

„Mundurówka” odwiedziła policjantów

Data publikacji 26.04.2022

Uczniowie inowrocławskiego „Chemika” klasy z przedmiotami policyjnymi mieli zajęcia z policjantami w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu. W ten sposób poznawali arkana służby.

Wczoraj (25.04) pierwszoklasiści, którzy uczą się przedmiotów policyjnych wraz z wychowawcą Panią Beatą Szymańską-Nawrocką byli w siedzibie inowrocławskich policjantów. Funkcjonariusze zaznajamiali ich z zadaniami, które realizują w służbie.
Po wprowadzeniu w tematykę policyjną przez st. asp. Justyną Piątkowską i asp. szt. Izabellę Drobniecką na temat struktury w policji i zasad wymaganych podczas rekrutacji do służby, odbyły się zajęcia z poszczególnymi funkcjonariuszami.

Naczelnik wydziału ruchu drogowego nadkom. Sebastian Górski omówił podstawowe przepisy ruchu drogowego i zaprezentował sprzęt, którym dysponuje „drogówka”.

Przewodnik psa mł. asp. Kamil Kornacki i jego pies Lili pokazali aportowanie, a policjant opowiedział na czym polega jego zakres zadań i do jakich celów jest przeznaczony pies w służbie.

Kom. Tomasz Kubiak ze sztabu omówił zagadnienia dotyczące zabezpieczenia imprez masowych, nauki musztry i policji jako jednostki zmilitaryzowanej.

Na koniec spotkania policjantki oprowadziły klasę po jednostce.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony