Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Przedszkolaki odwiedziły chełmińskich policjantów i dostały odblaski

Data publikacji 01.10.2024

Dzieci z jednego z chełmińskich przedszkoli przyszły z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, gdzie miały okazję wsiąść do policyjnego radiowozu, zobaczyć, jak działa alkomat i zwiedzić miejsce pracy stróżów prawa. Na zakończenie wizyty policjanci wręczyli maluchom drobne upominki.

Dzieci i panie nauczycielki korzystają z pięknej, jesiennej pogody i organizują spacery edukacyjne, w trakcie których odwiedzają ciekawe miejsca i instytucje publiczne. W programie jednego z takich wyjść była wizyta w jednostce Policji w Chełmnie. Policjanci przywitali swoich gości i pokazali miejsce swojej pracy, sprzęt, którego używają w codziennej służbie i oznakowane radiowozy.

Takie spotkanie to wspaniała okazja, żeby opowiedzieć o pracy policjanta, o miłych i niebezpiecznych sytuacjach, w których brali udział chełmińscy funkcjonariusze, a także o tym, jak ważna i odpowiedzialna jest służba w Policji.

Nie zabrakło również kilku słów na temat bezpieczeństwa w trakcie zabaw, spacerów i poruszaniu się w pojazdach jako pasażer.

Na zakończenie mundurowi wręczyli każdemu dziecku elementy odblaskowe, które poprawią widoczność w trakcie wieczornych spacerów.

Autor: Tomasz Zieliński
Publikacja: Żaneta Marciniak

Powrót na górę strony