Konkursy, turnieje BRD i MTM

Policja Kujawsko-Pomorska

Stworzyli kolorowe i wyjątkowe historyjki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Data publikacji 20.07.2020

Konkurs o bezpieczeństwie na rowerze, rolkach i hulajnodze rozstrzygnięty. Laureaci powiatowego konkursu odebrali nagrody i upominki ufundowane przez Powiat Inowrocławski i WORD Oddział Terenowy w Inowrocławiu.

W konkursie plastycznym pt.„Bezpiecznie na rowerze, rolkach i hulajnodze-wakacyjny konkurs na historyjkę” wzięły udział dzieci i młodzież powiatu inowrocławskiego. Organizatorem letniej inicjatywy była Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Powiat Inowrocławski i WORD Oddział Terenowy w Inowrocławiu. Inicjatorkami przedsięwzięcia profilaktycznego były policjantki asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. Justyna Piątkowska, ponieważ realizują one zadania z zakresu  zapobiegania zagrożeniom i uczą bezpiecznych zachowań. Bardzo ważne bowiem  jest kształtowanie postaw młodego pokolenia.

Celem konkursu była nauka i propagowanie bezpiecznych zasad poruszania się po drogach. Ponadto zaprezentowanie innym, jak bezpiecznie spędzać wolny czas, plastyczne zainspirowanie dzieci i młodzieży oraz kreatywne myślenie i wykazanie się pomysłowością. Tematyka konkursu dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym w zakresie poruszania się rowerami, na rolkach i na hulajnogach.

W dniu (17.07) na terenie siedziby WORD Oddział Terenowy w Inowrocławiu odbyło się podsumowanie konkursu z udziałem laureatów i ich rodzin. Uczestników konkursu przywitał Kierownik inowrocławskiego WORD-u Pan Jarosław Kopeć. W spotkaniu uczestniczył także Naczelnik WRD nadkom. Sebastian Górski. Policjantki omówiły cel konkursu i zrelacjonowały ocenione prace. Następnie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz upominków.

Autorzy prac stworzyli piękne ilustrowane książeczki, gdzie umieścili zasady ruchu drogowego, które dotyczyły wykonanego obrazka. Komisja konkursowa przyznała ex aequo dwa miejsca I, II i III oraz 4 wyróżnienia.

I miejsca: Monika Pindel i Maja Kaźmierczak.                               
II miejsca: Maja Nawrocka i Weronika Januszewska.                                                         .
III miejsca: Julia Pindel i Kacper Januszewski.   
            

Wyróżnienia: Milena Barańczak, Maja Wolicka, Magdalena Szczupak i Martyna Majchrowska.

Nagrody w postaci sprzętu nagłaśniającego i sportowego ufundował Powiat Inowrocławski. Fundatorem upominków związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym był WORD Oddział Terenowy w Inowrocławiu.

Gratulujemy laureatom!

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st. sierż. Szymon Tworowski