Policja Kujawsko-Pomorska

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonują Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonuje od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzi:

  • trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
  • po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
  • dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

 

Grupa SPEED na drogach powiatu inowrocławskiego

Data publikacji 03.12.2019

Na drodze krajowej 15F, patrol Ruchu Drogowego z Inowrocławia w ramach działań grupy SPEED „namierzył” pirata drogowego. Kierowca jechał z prędkością ponad 180 km/h.

Lekkomyślność na drodze niektórych uczestników ruchu nie zna granic. Prędkość jaką osiągają swoimi samochodami nie pozostawia złudzeń, że to piraci drogowi wiozący śmierć.
Patrol WRD w ramach działań grupy SPEED w sobotę (30.11) o godz. 8.45 zauważył kierującego samochodem marki Mazda, który jadąc przez Latkowo drogą krajową 15F, przekroczył dozwoloną prędkość o 80km/h. Uwagę patrolu zwróciło nie tylko to. Pojazd jechał bez świateł. 
Policjanci zatrzymali do kontroli 25-letniego mężczyzę z województwa dolnośląskiego. Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowca miał cofnięte uprawnienia do kierowania oraz miał zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do sierpnia 2020 roku. 
Kierowca został ukarany za przekroczenie prędkości i jazdę bez świateł mandatami karnymi w wysokości 600 zł. Jednak to nie koniec kłopotów 25-letniego kierowcy. Mężczyzna odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Kara jaka mu grozi to nawet 5 lat więzienia. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.47 MB)

Powrót na górę strony