Policja Kujawsko-Pomorska

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonują Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonuje od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzi:

  • trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
  • po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
  • dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

 

Kierowcy namierzeni przez grupę SPEED

Data publikacji 05.05.2020

W ubiegłym tygodniu policyjna grupa SPEED namierzyła dwóch kierowców, którzy podróżując drogą ekspresową S5, znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Mundurowi popełnione wykroczenia zarejestrowali przy użyciu wideorejestratora.

W minionym tygodniu policjanci wchodzący w skład policyjnej grupy SPEED kontrolowali prędkość, z jaką poruszały się samochody na drodze ekspresowej S5. Ze względu na to, że w ostatnim czasie ruch na drogach znacznie się zmniejszył, niektórzy kierowcy pozwalają sobie na szybszą jazdę.

„Oko” policyjnego widorejestratora namierzyło dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. W pierwszym przypadku w Grochowiskach Szlacheckich kierowca BMW, 30-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego jechał bmw z prędkością 189 km/h przy dopuszczalnych 120 km/h. Kilka dni później w Czewujewie, 56-letni mieszkaniec Bydgoszczy prowadził osobowe audi ze średnią prędkością 214 km/h. 

Obydwaj kierowcy zostali ukarani mandatami w maksymalnej wysokości oraz punktami karnymi.

Pamiętajmy, że sprzyjające warunki drogowe oraz dobra pogoda nie zwalniają nas z obowiązujących ograniczeń prędkości ani przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest nadal główną przyczyny wypadków drogowych.

Autor: podkom. Wioleta Burzych Oficer Prasowy KPP w Żninie
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.27 MB)

Powrót na górę strony