Policja Kujawsko-Pomorska

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonują Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonuje od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzi:

  • trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
  • po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
  • dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

 

Policyjna grupa SPEED działała na inowrocławskiej obwodnicy

Data publikacji 31.07.2020

Zatrzymywać piratów drogowych i ograniczać skalę wypadków, to główny cel, działającej na drogach, policyjnej grupy SPPED. Grupa ta ujawnia kierujących, którzy z pomocą wideorejestratora, sami mogą obejrzeć siebie na krótkim filmie jak niebezpiecznie jeżdżą.

Około godz. 19.00 na obwodnicy Inowrocławia, na wysokości miejscowości Jacewo, grupa SPEED, składająca się z policjantów ruchu drogowego namierzyła kierowcę jadącego samochodem marki Lexus. Radiowóz wyposażony w wideorejestrator odnotował, że kierowca miał na liczniku 207 km/h. W tym miejscu mógł jechać maksymalnie do 100 km/h. Podróżował nim 41-letni mężczyzna, który został ukarany 10 punktami i mandatem w wysokości 500 zł. Policjanci również przeprowadzili rozmowę z kierowcą na temat zagrożenia, które stworzył.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.47 MB)

Powrót na górę strony