Policja Kujawsko-Pomorska

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonują Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonuje od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzi:

  • trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
  • po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
  • dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

 

Kolejny raz grupa SPEED zatrzymała prawo jazdy na DK 10

Data publikacji 13.04.2022

Pomimo wprowadzenia od początku roku nowego taryfikatora mandatów karnych, toruńscy policjanci z grupy SPEED nadal mają do czynienia z kierowcami lekceważącymi bezpieczną jazdę. Dwóch kierujących straciło prawo jazdy, bo mieli na liczniku o ponad 50 km/h więcej, niż obowiązująca prędkość w obszarze zabudowanym.

Od poniedziałku do wtorku policjanci z toruńskiej „drogówki”, w tym również policjanci z grupy SPEED, intensywnie pracowali na drodze krajowej nr 10 celem poprawy bezpieczeństwa. Podczas służby policjanci skontrolowali 59 pojazdów, nałożyli 44 mandaty karne, sporządzili 1 wniosek do sądu o ukaranie oraz zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Grupa SPEED została powołana do reagowania na najbardziej niebezpieczne i agresywne zachowania na drodze. Jak sama nazwa wskazuje, policjanci przede wszystkim reagują na przekroczenie dozwolonej prędkości.
Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowym. Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie limitów prędkości oraz zwracanie uwagi na pieszych i rowerzystów. Przypominamy również, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi nie tylko mandat i 10 punktów karnych, ale również pozbawienie prawa jazdy. Zatrzymanie prawa jazdy trwa 3 miesiące i w tym czasie kierowcy nie wolno kierować żadnym pojazdem, który wymaga uprawnień.

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony