Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonują Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonuje od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzi:
trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.
Wykroczenie ujawnili policjanci inowrocławskiej grupy SPEED
Kierowca chevroleta wyprzedzał na skrzyżowaniu. Jest mandat, punkty, ale i pouczenie.
Dziś (27.08.25r.) policjanci wydziału ruchu drogowego z grupy SPEED na drodze wojewódzkiej 252 w miejscowości Sobiesiernie, gmina Dąbrowa Biskupia, namierzyli chevroleta. Kierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu.
Patrol zatrzymał pojazd do kontroli. 67-letni mężczyzna za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 000 złotych i 10 punktami. Ponadto kierowca został pouczony, bo przekroczył też prędkość o 16 km/h.
asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu