Wyjazdowe posiedzenie Prezydium Kujawsko-Pomorskiego ZW w Grudziądzu

Data publikacji 18.09.2015

W gościnnych progach Klubu Millenium w Grudziądzu Zarząd tamtejszego Koła SEiRP pod kierownictwem Zbigniewa Chochliuka we współdziałaniu z prezesem Zarządu Wojewódzkiego Romanem Skrzeszewskim zorganizował wyjazdowe posiedzenie Prezydium Kujawsko-Pomorskiego ZW.

W gościnnych progach Klubu Millenium w Grudziądzu Zarząd tamtejszego Koła SEiRP pod kierownictwem Zbigniewa Chochliuka we współdziałaniu z prezesem Zarządu Wojewódzkiego Romanem Skrzeszewskim zorganizował wyjazdowe posiedzenie Prezydium Kujawsko-Pomorskiego ZW. Było to drugie takie posiedzenie w tym roku (notka z pierwszego ukazała się w czerwcowym BI).

Gośćmi spotkania byli: prezydent Grudziądza Roman Malinowski, komendant powiatowy Policji mł. insp. Mirosław Elszkowski, wiceprezes ZG Henryk Grobelny, członek Prezydium ZG Lech Kazanecki, honorowy prezes ZW Henryk Kiełbasiński, przewodniczący WKR Henryk Bednarek oraz aktyw kół z Brodnicy, Chełmna, Grudziądza, Świecia i Wąbrzeźna.

Henryk Grobelny w asyście Romana Skrzeszewskiego udekorował Adama Olszewskiego i Romana Skrzypika odznakami Za Wybitne Osiągnięcia dla SEiRP oraz Eleonorę Dymart, Krystynę Karbowską, Barbarę Kuligowską, Zbigniewa Chochliuka i Bronisława Wołowicza odznakami Za Zasługi z Dyplomem. Romana Malinowskiego uhonorowano dyplomem uznania i odznaką Stowarzyszenia.

W okolicznościowych wystąpieniach prezydent Grudziądza i komendant powiatowy Policji złożyli gratulacje odznaczonym oraz podkreślali dobrą współpracę koła SEiRP z lokalnym samorządem i Policją, zwłaszcza w zakresie wspierania działań na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Następnie odbyła się ożywiona dyskusja z udziałem 10 spośród 45 obecnych na temat wizerunku Stowarzyszenia i pozyskiwania nowych członków. Potem uczestnicy spotkania udali się do Cytadeli Twierdzy Grudziądz, którą zwiedzili z przewodnikiem Grzegorzem Machajem. Spotkanie zakończył wspólny obiad, podczas którego G. Machaj wręczył certyfikaty zdobywców Cytadeli, a jego uhonorowano odznaką Stowarzyszenia.

Według zgodnych opinii uczestników spotkania, wyjazdowe posiedzenia Prezydium ZW i aktywu kół należy kontynuować, bowiem przyczyniają się do integracji środowiska, a w ich trakcie dobrze łączy się przyjemne z pożytecznym.

Tekst i zdjęcia: Janusz Dagow


Autor:
Publikacja:

Powrót na górę strony