PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

Data publikacji 18.09.2015

Tak najkrócej można określić wyjazdowe posiedzenie Prezydium Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego SEiRP, które w gościnnych progach sanatorium „Oaza” w Inowrocławiu zorganizował zarząd tamtejszego koła pod kierownictwem Hieronima Zdunowskiego.

Tak najkrócej można określić wyjazdowe posiedzenie Prezydium Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego SEiRP, które w gościnnych progach sanatorium „Oaza” w Inowrocławiu zorganizował zarząd tamtejszego koła pod kierownictwem Hieronima Zdunowskiego we współdziałaniu z prezesem ZW Romanem Skrzeszewskim i I wiceprezesem Ryszardem Judkiem. Gośćmi spotkania byli: wiceprezes ZG Henryk Grobelny, członek Prezydium ZG Lech Kazanecki, wiceprzewodniczący GKR Józef Piasecki, zastępca komendanta powiatowego Policji w Inowrocławiu nadkom. Dariusz Stańczuk, prezes sanatorium „Oaza” Urszula Iwicka oraz aktyw kół z Aleksandrowa Kuj., Inowrocławia, Mogilna, Radziejowa, Szubina i Żnina.

Referat wprowadzający na temat wizerunku Stowarzyszenia i pozyskiwania nowych członków wygłosił Ryszard Judek. O randze i aktualności tej problematyki świadczy ożywiona dyskusja z udziałem 11 spośród ok. 50 obecnych. Najnowszych informacji dot. rent rodzinnych udzielił Wacław Benecki. Następnie działacz Towarzystwa Miłośników Inowrocławia Janusz Brodziński bardzo ciekawie opowiedział o historii i potencjale miasta, po czym wszyscy udali się na spacer alejkami pięknego parku uzdrowiskowego do tężni i pijalni wód. Część osób relaksowała się w jaskini solnej Oazy. Wcześniej prezes tego Sanatorium Urszula Iwicka propagowała profilaktykę zdrowotną i zachęcała do  korzystania z licznych zabiegów leczniczych w tej placówce.

Uczestnicy zgodnie stwierdzali, że takie połączenie przyjemnego z pożytecznym jest ze wszech miar pożądane, bowiem zbliża do siebie i sprzyja lepszemu wzajemnemu poznaniu. Następne wyjazdowe posiedzenie Prezydium ZW z udziałem aktywu pozostałych kół SEiRP woj. kujawsko-pomorskiego jest planowane we wrześniu w Grudziądzu.

Janusz Dagow

Zdjęcia: Ryszard Zaionc


Autor:
Publikacja:

Powrót na górę strony