Trzecie spotkanie integracyjne emerytów i rencistów policyjnych

Data publikacji 18.09.2015

26.10.2012 odbyło się trzecie spotkanie kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z członkami Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

26.10.2012 odbyło się trzecie spotkanie kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z członkami Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Wśród zaproszonych byli m.in. przedstawiciele kół z Bydgoszczy oraz Torunia. Jest to kontynuacja inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, zapoczątkowanej w zeszłym roku. Pierwsze spotkanie odbyło się dokładnie rok temu - w październiku 2011, a drugie – w czerwcu 2012 r.

Grupę kilkudziesięciu osób powitał Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Wojciech Ołdyński. Zgromadzeni na sali konferencyjnej goście obejrzeli multimedialną prezentację na temat struktury organizacyjnej oraz wyposażenia kujawsko-pomorskiej policji. Po zakończeniu spotkania z kierownictwem komendy wojewódzkiej członkowie stowarzyszenia ruszyli na zwiedzanie: mieli okazję zapoznać się z pracą Laboratorium Kryminalistycznego oraz obejrzeć pomieszczenia przeznaczone do doskonalenia zawodowego kujawsko-pomorskich policjantów: nowoczesnej strzelnicy z trenażerem laserowym, siłownię, sale wykładowe i bazę noclegową.

Następnym punktem spotkania była wystawa sprzętu transportowego, jakim dysponuje bydgoska policja. Na placu Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy goście mogli obejrzeć m.in. motocykle, ambulans kryminalistyczny i radiowozy z wideoradarem oraz mobilnym monitoringiem.

Wizyta w komendzie oraz spotkanie z funkcjonariuszami garnizonu kujawsko-pomorskiego jest dla członków Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych bez wątpienia istotne z uwagi na integrację tego środowiska oraz sentyment do lat spędzonych na służbie…

Joanna Napiórkowska
WKS KWP w Bydgoszczy
Autor:
Publikacja:

Powrót na górę strony