Spotkanie integracyjne emerytów i rencistów policyjnych

Data publikacji 18.09.2015

W minioną sobotę, 22 października 2011 r., z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Wojciecha Ołdyńskiego, odbyło się spotkanie integracyjne dla członków Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

W minioną sobotę, 22 października 2011 r., z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Wojciecha Ołdyńskiego, odbyło się spotkanie integracyjne dla członków Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

Wizyta miała charakter prezentacji najnowszych osiągnięć oraz sprzętu, będącego na wyposażeniu kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy. Grupę 42 emerytów i rencistów na czele z prezesem stowarzyszenia Romanem Skrzeszewskim, powitali m.in.: Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Wojciech Ołdyński, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy podinsp. Maciej Załucki oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów asp.szt. Jarosław Hermański.

W ramach spotkania zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć najnowsze osiągnięcia i wyposażenie
kujawsko-pomorskiej policji. Podczas powitania Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy przedstawił uczestnikom prezentację multimedialną dotyczącą struktury organizacyjnej policji oraz sprzętu transportowego. Następnie członkowie stowarzyszenia zwiedzili Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Bydgoszczy, a policjanci z Wydziału Kadr i Szkolenia zaprezentowali strzelnicę, trenażer strzelecki, siłownię oraz salę wykładową wraz z bazą pobytowo-noclegową.

Ponadto na placu Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy przygotowana została wystawa sprzętu transportowego, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem przybyłych. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy prezentowali m.in. motocykle, ambulans kryminalistyczny, radiowozy z videoradarem czy z mobilnym monitoringiem. Oddział Prewencji Policji w Bydgoszczy wystawił miotacz wody i automatyczną wyrzutnię gazów łzawiących, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy – furgon profilaktyczno-edukacyjny, Wydział Konwojowy KWP w Bydgoszczy – więźniarkę, a Sekcja Antyterrorystyczna KWP w Bydgoszczy prezentowała robota pirotechnicznego, przyczepę „Pirat” oraz wyrzutniki i manipulatory pirotechniczne.

Mamy nadzieję, że spotkanie integracyjne zacieśni współpracę członków Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z funkcjonariuszami garnizonu kujawsko-pomorskiego.

Małgorzata Dobrosielska
Wydział Komunikacji Społecznej
KWP w Bydgoszczy


Autor:
Publikacja:

Powrót na górę strony