Szkolenie retrospektywne w kontekście etyki
Policjanci z jednostek miejskich i powiatowych kujawsko-pomorskiego garnizonu uczestniczyli w szkoleniu retrospektywnym, podczas którego omawiano głównie zagadnienia związane ze zbrodnią pomorską 1939 roku oraz działalnością „Cichociemnych” żołnierzy AK w kontekście etyki. Zajęcia odbywały się w Instytucie Pamięci Narodowej z Delegaturą w Bydgoszczy. Przy tej okazji funkcjonariusze poznali zbiory archiwalne stanowiące zasoby delegatury.
W miniony piątek (16.06.23) w Instytucie Pamięci Narodowej z Delegaturą w Bydgoszczy odbyło się szkolenie dla kujawsko-pomorskich policjantów. Tematem zajęć były zagadnienia związane ze zbrodnią pomorską 1939 roku oraz działalność „Cichociemnych” żołnierzy Armii Krajowej i ich znaczenia dla wyzwolenia Polski. Wspomniane obszary omawiane były także w kontekście etyki i pojawiających się czasami dylematów.
Szkolenie było ciekawą lekcją historii połączoną z możliwością zapoznania się ze zbiorami archiwalnymi, stanowiącymi zasoby delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy.
Dziękujemy prowadzącym za ciekawe poprowadzenie zajęć, podzielenie się ogromną wiedzą z powyższego zakresu oraz przybliżenie działalności Instytutu Pamięci Narodowej z Delegaturą w Bydgoszczy.
Autor: nadkom. Anna Frencel
Publikacja: Kamil Chętnik