Szkolenia z problematyki praw człowieka

Policjanci szkolą cudzoziemców pracujących w Bydgoszczy

Policjanci Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy i KWP w Bydgoszczy spotkali się dzisiaj z obcokrajowcami, którzy na co dzień pracują na terenie miasta Bydgoszcz. Gospodarzem spotkania była firma ATOS. Funkcjonariusze zapoznali słuchaczy z przepisami ruchu drogowego i zagadnieniami prewencyjnymi obowiązującymi na terenie naszego kraju. Poruszony został także problem przestępstw z nienawiści.

Prelekcje, przeprowadzone w całości w języku angielskim, miały na celu przyswojenie algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych, a także wskazanie słuchaczom drogi postępowania prawnego, gdy staną się ofiarą przestępstwa. Specjalnie na tę okoliczność firma ATOS, wspólnie z bydgoską policją, przygotowała ulotkę informacyjną, zawierającą właśnie taki algorytm postępowania oraz numery telefonów do służb alarmowych.

Prelegentami spotkania był Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Sławomir Szymański, Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy ds. Ochrony Praw Człowieka  kom. Anna Zwiefka, asystent Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy mł. asp. Sławomir Szeląg, specjalista Wydziału Prewencji KMP podkom. Monika Hermann i asystent Wydziału Prewencji KMP mł. asp. Szymon Porażyński. Dla pełniejszego zobrazowania tematyki funkcjonariusze wykorzystywali prezentacje multimedialne, a także demonstrowali sprzęt, który policjanci wykorzystują w codziennej służbie.

Mamy nadzieję, że uczetnicy szkolenia czują się w naszym kraju bezpiecznie i w przyszlości nie będą musieli wykorzystywać dzisiaj zdobytych informacji.

Autor: mł. asp. Sławomir Szeląg
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony