Wiadomości

Zatrzymani krótko po rozboju

Data publikacji 20.08.2019

Grudziądzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na 19-latka, pobili go i ukradli saszetkę z dokumentami. Sprawcami okazali się mieszkańcy Grudziądza w wieku 21 i 23 lat. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Wtedy do zaparkowanego samochodu na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu podeszło dwóch mężczyzn i od 19-letniego kierowcy zażądali pieniędzy. Gdy ten odmówił nieznajomi  zaczęli okładać go pięściami, po czym zabrali mu saszetkę, którą miał przewieszoną przez ramię.

Zaalarmowani o zdarzeniu grudziądzcy policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania za napastnikami. Gdy funkcjonariusze patrolowali kolejne ulicę, dyżurny grudziądzkiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na stacji benzynowej, niedaleko miejsca zdarzenia, dwóch młodych mężczyzn ukradło produkty spożywcze. Okazało się, że są to ci sami, którzy chwilę wcześniej zaatakowali 19-latka.

Policjanci zatrzymali napastników kilka ulic dalej. Okazali się nimi dwaj grudziądzanie w wieku 21 i 23 lata, dobrze znani stróżom prawa. Dodatkowo jeden z napastników był poszukiwany listem gończym za kradzieże.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań, a następnie doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie usłyszeli zarzut rozboju. 

Wczoraj (19.08.19) Sąd Rejonowy w Grudziądzu zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 12 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony