Wiadomości

Pijani kierowcy wpadli dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 23.08.2019

Policjanci lipnowskiej komendy, dzięki wskazanemu przez mieszkańców miejscu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał niespełna pół promila w organizmie, natomiast drugi wydmuchał już ponad pół.

Dzisiaj (23.08.19) w godzinach rannych funkcjonariusze ruchu drogowego z Lipna, podczas weryfikacji zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, w Trzebiegoszczu zatrzymali do kontroli drogowej dwóch mężczyzn, którzy jak się okazało kierowali samochodami na "podwójnym gazie". 

U jednego z nich (62l.), jadącego fordem, alkomat wykazał niespełna pół promila. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu grozi mu kara aresztu lub grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Drugi z kierujących 69-latek wydmuchał ponad pół promila. Okazało się ponadto, że ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów kat B. Dlatego teraz odpowie za dwa przestępstrwa. Kierowanie autem pod wpływem alkoholu i złamanie zakazu, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  

Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. 

 

Autor: st. asp. Monika Grzelak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony