Wiadomości

Policjanci z Włocławka poszukują świadków zniszczenia kapliczek

Data publikacji 27.08.2019

Włocławscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie zniszczenia kilku kapliczek z figurami Matki Boskiej. Do zdarzenia miało dojść pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem (25/26.08.19) na osiedlu Południe we Włocławku. Świadków tego zniszczenia prosimy o kontakt z policjantami z komendy miejskiej we Włocławku.

Dzisiaj (27.08.19) do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzenia kilku kapliczek na terenie osiedla Południe. Z relacji zawiadamiającego wynika, iż od dnia 25 do 26 sierpnia na terenie parafii Św. Stanisława BM zostały uszkodzone i zniszczone 3 miejsca przeznaczone do wykonywania obrzędów religijnych tzw. kapliczki. Przy ul. Kapitulnej sprawca lub sprawcy wyrzucili drewnianą figurę Maryi obok kapliczki, natomiast przy ul. Chłodnej i ul. Długiej wybili szyby w drzwiach kaset i wyrzucili figury Matki Boskiej, które rozbiły się w pobliżu kapliczek. 

Włocławscy policjanci prowadzą postępowanie związane z przestępstwem dotyczącym zniszczenia miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. W związku z powyższym osoby, które mogą mieć wiedzę dotyczącą sprawcy lub sprawców uszkodzenia kapliczek proszone są o kontakt osobisty z Komendą Miejską Policji we Włocławku, ul. Okrężna 25 lub kontakt telefoniczny pod nr tel. (54) 414 56 04 lub (54) 414 56 06 albo numer alarmowy 112. Informacje można przekazać anonimowo!


 

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony