Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczny Pieszy”

Data publikacji 03.09.2019

Na drogach naszego województwa policjanci przeprowadzili wczoraj wzmożone działania pn. „Bezpieczny Pieszy”, w których szczególną uwagę zwracali na kierujących, popełniających wykroczenia wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ta cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu, jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (2.09.19) na terenie województwa kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili działania "Bezpieczny Pieszy". W trakcie akcji mundurowi eliminowali z ruchu kierujących stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Głównie reagowali na takie wykroczenia jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi.

Podczas działań funkcjonariusze łącznie ujawnili 166 wykroczeń kierujących pojazdami silnikowymi popełnionych wobec pieszych i rowerzystów. Najczęściej było to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi.

Policjanci nałożyli na kierujących 56 mandatów karnych i sporządzili 9 wniosków do sądu o ukaranie. Funkcjonariusze stosowali też pouczenia.

Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze oraz zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego, gdyż to oni są najbardziej narażeni na utratę życia lub zdrowia w wypadkach drogowych.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony