Wiadomości

Chciał uniknąć odpowiedzialności, wręczając łapówkę

Data publikacji 03.09.2019

Chełmińscy policjanci zatrzymali motorowerzystę, który pomimo promili w organizmie i obowiązującego sądowego zakazu wsiadł za kierownicę. Mężczyzna, by uniknąć odpowiedzialności, zaproponował policjantom po 500 zł łapówki. Już usłyszał zarzuty, a za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W sobotę (31.08.19) przed 21.00 w Grubnie funkcjonariusze z chełmińskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Podczas rozmowy z 36-latkiem policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzona kontrola trzeźwości wykazała ponad promil alkoholu w organizmie kierowcy. Ponadto, podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że wobec mężczyzny został wydany sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

To jednak nie koniec problemów mieszkańca powiatu chełmińskiego. W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności, chcąc uniknąć odpowiedzialności, kierowca zaproponował mundurowym po 500 złotych łapówki. W taki sposób chciał nakłonić funkcjonariuszy do złamania prawa i odstąpienia od obowiązujących procedur.

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i dowieziony do miejscowej komendy. Wczoraj (2.09.19) 36-latek usłyszał zarzuty i trafił przed oblicze prokuratora. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. 
Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu sądowego orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w zamian za naruszenie przepisów prawa grozi do 10 lat za kratami.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony