Wiadomości

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie pijanego ojca dwójki dzieci

Data publikacji 12.09.2019

Pijany mężczyzna śpiący za kierownicą i wyglądające przez okno auta malutkie dzieci - taki widok zastali policjanci z Kruszwicy, którzy podjęli interwencję. Sygnał o tym pochodził od świadka, który zaobserwował niepokojącą sytuację. Bardzo dobrze, że zaalarmował mundurowych, bo zapobiegł ewentualnemu nieszczęściu.

Wczoraj (11.09.19) krótko przed 19.00 dyżurny inowrocławskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że samochodem marki Opel podróżuje mężczyzna z dwójką małych dzieci. Kierowca, po tym jak pokonał promem jezioro w miejscowości Ostrówek gmina Kruszwica, przejechał kilka kilometrów i zaparkował pojazd ponownie na wprost wjazdu na prom. Świadek tej sytuacji, zaniepokojony zachowaniem kierowcy, podszedł do samochodu i zobaczył śpiącego kierowcę, którego nie mógł obudzić. Obok niego natomiast siedziała dwójka małych dzieci, które wyglądały przez okno. W trosce o wszystkich powiadomił Policję.

Policjanci z komisariatu w Kruszwicy, którzy interweniowali też nie mogli obudzić kierowcy. Wezwali więc na miejsce pomoc medyczną. Kierowca opla wówczas się ocknął. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Okazało się, że 26-latek ma w organizmie ponad 2 promile. Dlatego decyzją policjantów trafił do policyjnego aresztu. 

Jeszcze w trakcie policyjnej interwencji na telefon kierowcy zadzwoniła kobieta. Okazało się, że to matka dzieci. Kobieta w rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, że zaniepokoiła ją dłuższa nieobecność partnera - ojca dzieci , który miał jechać do sklepu. Ostatecznie maluchy (2 i 4l.) bezpiecznie trafiły pod jej opiekę.

Policjanci gromadzą materiał dowodowy. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za to, że stworzył zagrożenie dla zdrowia i życia swoich dzieci. Grozi mu kara do 5 lat. 
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony