Aresztowany pod zarzutem zabójstwa - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Aresztowany pod zarzutem zabójstwa

Data publikacji 13.09.2019

Policjanci z toruńskiej komendy doprowadzili do prokuratury i sądu 46-latka zatrzymanego w związku ze śmiercią 61-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd aresztował go na najbliższe 3 miesiące. 46-latkowi może teraz grozić dożywocie.

Wczoraj (12.09.19) policjanci z toruńskiej komendy doprowadzili do prokuratury i sądu 46-latka zatrzymanego w związku ze śmiercią 61-latka.

Przypomnijmy: w miniony wtorek (10.09.19) wieczorem dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zwłokach mężczyzny znalezionych w jednej z altanek przy ul. Kraińskiej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że znaleźli je znajomi, którzy od razu zaalarmowali policję. Na ciele 61-latka funkcjonariusze ujawnili rany, mogące świadczyć o tym, że padł on ofiarą przestępstwa. Na miejscu pracowali kryminalni pod nadzorem prokuratora.

Do wyjaśnienia sprawy policjanci zatrzymali 46-latka, który pomieszkiwał w altance, gdzie znaleziono martwego mężczyznę. Sekcja zwłok potwierdziła, że do jego śmierci przyczyniły się inne osoby. Zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd uwzględnił wniosek organów ścigania i aresztował go na najbliższe 3 miesiące. 

Za zabójstwo grozi nawet dożywocie. 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska