Ponad 50 220 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie kujawsko-pomorskim
Ponad 50 220 zgłoszeń nanieśli mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego od początku uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypomnijmy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w woj. kujawsko-pomorskim funkcjonuje od 9 września 2016 roku i jak widać cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to internetowa aplikacja, która służy społeczeństwu do wskazywania miejsc, które według nich jest zagrożone. Każdy obywatel może zgłosić na interaktywnej mapie miejsce, wybierając je z katalogu zagrożeń które uznaje za najbardziej zagrożone czy najbardziej uciążliwe w danym miejscu. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia na bieżąco je weryfikują.
Narzędzie służy poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. W województwie kujawsko-pomorskim mieszkańcy dotychczas wskazali ponad 50 220 takich punktów, które uważają za zagrożone. Ponad połowa z nich 54,52 %, zostały potwierdzone przez policjantów a większość jest już na etapie eliminacji.
Najwięcej zgłoszeń dotyczyło :
- nieprawidłowego parkowania pojazdów - 11 862 zgłoszeń,
- przekraczania dozwolonej prędkości - 11 512 zgłoszeń,
- spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych -10 671 zgłoszeń,
- niewłaściwej infrastruktury drogowej - 2 713 zgłoszeń,
- używania środków odurzających - 2 394 zgłoszeń.
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numerów alarmowych wobec czego nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod numer 112.
Autor: nadkom. Arkadiusz Szkodziński
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak