Wiadomości

Stracił prawo jazdy, a pomogła w tym Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 24.09.2019

Policjanci z brodnickiej "drogówki" zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania. 20-latek stracił prawo jazdy, bo przekroczył prędkość w momencie, gdy mundurowi sprawdzali ulicę zaznaczoną na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy słusznie wskazali to miejsce do weryfikacji.

W sobotni wieczór  (21.09.19) policjanci z brodnickiej "drogówki" sprawdzając miejsce wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie dochodzi do przekraczania prędkości przez kierowców zatrzymali jednego z nich. Przy ul. Kolejowej w Brodnicy 20-letni kierowca toyoty zlekceważył przepisy prawa o ruchu drogowym, przekraczając prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy. Otrzymał również mandat w wysokości 500 złotych za popełnione wykroczenie, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie do przekazywania informacji na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę jest sprawdzane i weryfikowane przez policjantów. 

 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony