Wiadomości

Zaatakował i znieważył udzielających mu pomocy medyków

Data publikacji 30.09.2019

Włocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zachowywał się agresywnie i wulgarnie w stosunku do udzielających mu pomocy medyków. Nietrzeźwy 19-latek dawał upust swoim emocjom na terenie szpitalnego SOR-u. Już usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych i lekarza. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (29.09.19) po 2.00 w nocy dyżurny włocławskich policjantów otrzymał zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który zachowuje się agresywnie na terenie oddziału ratunkowego włocławskiego szpitala. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 19-letni mieszkaniec gminy Lubień Kujawski używał słów wulgarnych wobec personelu medycznego, a nawet zaatakował jednego z ratowników. Mimo agresji słownej i fizycznej medycy zdołali opatrzyć mu rany, po czym trafił w ręce policjantów. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 19-latka. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. 

Mieszkaniec gminy Lubień Kujawski uspokoił się dopiero w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych i lekarza. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: st.sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony