Wiadomości

Grozili podpaleniem samochodu, trafili do aresztu

Data publikacji 02.10.2019

Funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz dzielnicowi z Wąbrzeźna zatrzymali dwóch mężczyzn - ojca i syna, którzy grozili pracownikowi jednego z urzędów. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwo, o które są podejrzani grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (30.09.19) policjanci z Wąbrzeźna zostali wezwani do Orzechowa, gdzie pracownik jednego z urzędów miał zostać zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dwaj mieszkańcy Orzechowa w wieku 67 i 36 lat, chcąc zmusić go do odstąpienia od zleconych mu prac remontowych, polali jego auto benzyną i grozili podpaleniem.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszeli zarzuty z art. 190 kk. Grozi im teraz do 2 lat więzienia.

Prokurator wydał wobec nich zakaz opuszczania kraju i objął dozorem policji. Każdy z nich został zobowiązany do poręczenia majątkowego. 

Autor: mł. asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony