Wiadomości

Alkohol odbiera rozum

Data publikacji 02.10.2019

W poniedziałkowy wieczór policjanci z wąbrzeskiej "patrolówki" zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Po czynnościach z jego udziałem mężczyzna wrócił do domu, gdzie nożem zaatakował żonę, po czym próbował popełnić samobójstwo. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze pomogli zarówno kobiecie, jak i samemu desperatowi.

W poniedziałek (30.09.19) o 19:30 funkcjonariusze z wąbrzeskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli vw golfa, którego kierujący miał promil alkoholu w organizmie. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony i wrócił do domu.

Niespełna trzy godziny później policjanci zostali wezwani na interwencję, gdzie rozliczany wcześniej kierowca miał grozić żonie pozbawieniem życia. Jak ustalili na miejscu funkcjonariusze mężczyzna ranił kobietę nożem i uciekł do garażu, gdzie próbował popełnić samobójstwo. Policjanci udzielili pomocy kobiecie, jak i samemu agresorowi. 51-letni mieszkaniec Wąbrzeźna został zatrzymany, pod nadzorem policjantów noc spędził w szpitalu.

Wczoraj (1.10.19) usłyszał prokuratorskie zarzuty gróźb karalnych i uszkodzenia ciała. Grozi mu do 2 lat więzienia. Prokurator zadecydował, że mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i opuszczania kraju. Objęty został również dozorem policji i zobowiązany do poręczenia majątkowego.

Autor: mł. asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony