Wiadomości

Nietypowa lekcja w ramach akcji "Świeć Przykładem"

Data publikacji 03.10.2019

Policjanci z WRD KWP w Bydgoszczy spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Białych Błotach, pow. bydgoski. Funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia praktyczne na przejściu dla pieszych, jednocześnie przypominając zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Mundurowi zadbali też o bezpieczeństwo dzieci. Każde z nich otrzymało odblaskową opaskę, która teraz, jesienno-zimową porą, stanie się obowiązkowym elementem ubioru.

Wczoraj (2.10.19) policjanci z KWP w Bydgoszczy odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Białych Błotach, pow. bydgoski. W ramach akcji „Świeć Przykładem” dzieci w asyście policjantów oraz opiekunów udały się na pobliskie przejście dla pieszych, gdzie uczyły się, jak należy bezpiecznie pokonywać jezdnię. Zajęcia prowadzone były również w budynku szkoły, gdzie funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę dotyczącą prawidłowych postaw i zachowań na drodze. Mundurowi przypominali również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, wspólnie z policjantami aranżowali scenki dotyczące bezpiecznych zachowań, np. prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych itp.

Na zakończenie, w trosce o bezpieczeństwo dzieciaków, funkcjonariusze wręczyli uczniom odblaskowe opaski, które będą z pewnością niezbędnym elementem ubioru w drodze do i ze szkoły.

Autor: sierż. szt. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjantka eksponuje uczniom opaskę odblaskową
  • Uczniowie wychodzą z policjantką na lekcję praktyczną
  • Policjantka udziela lekcji jak przechodzimy po pasach
  • Policjantka wchodzi na przejście z uczniami
  • Uczniowie przechodzą po pasach
  • Policjantka idzie z uczniami ubranymi w odblaski po chodniku
Powrót na górę strony