Areszt za groźby i narkotyki - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Areszt za groźby i narkotyki

Data publikacji 04.10.2019

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali mieszkańca osiedla Okole podejrzanego o groźby karalne oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków. 38-latek odgrażał się swoim sąsiadom. Dodatkowo kryminalni znaleźli należącą do niego amfetaminę i marihuanę. Podejrzany został aresztowany na trzy miesiące.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z bydgoskiego Błonia. Z informacji, które do nich docierały wynikało, że jeden z mieszkańców osiedla Okole odgraża się sąsiadom. Funkcjonariusze dotarli do pokrzywdzonych i przyjęli od nich zawiadomienia dotyczące gróźb karalnych. Policjanci zatrzymali agresora. 38-latek trafił do policyjnego aresztu. Na tym jednak nie koniec.

Kryminalni ustalili też, że zatrzymany może zajmować się narkotykowym procederem. Wiedzieli, że ukrywa narkotyki. Wnikliwa praca funkcjonariuszy pozwoliła na odnalezienie skrytki, do której miał dostęp tylko zatrzymany mężczyzna. W jednym z piwnicznych miejsc budynku, policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma amfetaminy oraz porcję marihuany. Zatrzymany nie wiedział o odkryciu funkcjonariuszy.

Najpierw śledczy z bydgoskiego Błonia przedstawili mu zarzut gróźb karalnych. Natomiast wczoraj (03.10.2019) doprowadzili go do prokuratury, gdzie oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił zaskoczonemu 38-latkowi dodatkowy zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.

Prokurator po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt. Jeszcze tego samego dnia, sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Teraz może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • zabezpieczone narkotyki
  • policjant zakłada kajdanki zespolone zatrzymanemu
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • zatrzymany wsiada do radiowozu, pomaga mu w tym policjant