Para z bydgoskiego Okola wpadła z narkotykami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Para z bydgoskiego Okola wpadła z narkotykami

Data publikacji 05.10.2019

Kryminalni z bydgoskiego wydziału narkotykowego zatrzymali parę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości zakazanych środków psychoaktywnych. Policjanci zabezpieczyli u nich w domu między innymi blisko kilogram marihuany. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie miasta mogą być przechowywane zakazane środki psychoaktywne. Trop doprowadził ich do pary zamieszkującej osiedle Okole. Kryminalni wytypowali ich miejsce zamieszkania. Następnie przystąpili do działania i zapukali do ich drzwi.

W mieszkaniu zastali kobietę. Po przeszukaniu pomieszczeń wszystko się potwierdziło. Funkcjonariusze znaleźli blisko kilogram marihuany, haszysz, nasiona konopi, puste woreczki strunowe oraz upieczone ciasto z liśćmi konopi indyjskich. Co więcej, w mieszkaniu policjanci znaleźli worki, w których znajdowało się ponad 70 sztuk odzieży z kilku firmowych tzw. „sieciówek”. Rzeczy najprawdopodobniej mogą pochodzić z kradzieży.

Do sprawy została zatrzymana 24-latka. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Następnego dnia kryminalni zatrzymali jej 24-letniego partnera. Oboje zostali doprowadzeni do prokuratury.

Tam oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił im zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Natomiast jeśli przypuszczenia dotyczące zabezpieczonej odzieży potwierdzą się, wówczas jedno z nich może usłyszeć dodatkowy zarzut. Wobec podejrzanych prokurator zastosował policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Oboje za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • zabezpieczona marihuana w worku
  • zabezpieczona marihuana w worku
  • zabezpieczona marihuana
  • upieczone ciasto z liśćmi konopi indyjskich
  • zabezpieczona marihuana w workach, pieniądze, nasiona konopi, puste woreczki strunowe, ciasto z liśćmi konopi indyjskich
  • zabezpieczona marihuana w workach
  • zabezpieczona marihuana
  • zabezpieczona odzież, która najprawdopodobniej pochodzi z kradzieży
  • policjantki prowadzą zatrzymaną skutą kajdankami
Ładowanie odtwarzacza...