Policjanci uniemożliwili wprowadzenie narkotyków do obrotu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci uniemożliwili wprowadzenie narkotyków do obrotu

Data publikacji 08.10.2019

Rypińscy kryminalni ustalili i zatrzymali 22-latka, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli u niego marihuanę, amfetaminę, metaamfetaminę oraz tabletki extasy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego rypińskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wpadli na trop jednego z mieszkańców Rypina, który miał zajmować się narkotykowym procederem. W miniony czwartek (03.10.19) kryminalni oczekiwali na mężczyznę na dworcu, gdzie miał przyjechać. 22-latek był całkowicie zaskoczony spotkaniem z policjantami. Po dokładnym przeszukaniu mężczyzny policjanci znaleźli w jego kieszeni niewielką ilość brunatnego suszu.

Na tym jednak nie skończyły się działania policjantów. Wspólnie z mężczyzną kryminalni do Brodnicy, gdzie wynajmował mieszkanie. Ustalenia kryminalnych okazały się trafione. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli zawiniątka z białym proszkiem, tabletki oraz prawie 100 kapsułek z brunatną substancją. Były one ukryte m.in w lodówce oraz różnych szafkach. Policjanci zabezpieczyli te substancje oraz sprawdzili policyjnym testerem. 22-latek trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia (04.10.19) mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci ponad 40 g amfetaminy, prawie 0,5 g metaamfetaminy, prawie gram marihuany oraz 5 sztuk tabletek ekstazy z przeznaczeniem wprowadzenia ich do obrotu. Policjanci ustalą także dokładną zawartość zabezpieczonych kapsułek. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjant trzyma w dłoniach tabletki extazy
  • Ręce w rękawiczkach przeliczają małe foliowe zawiniątka
  • Policjant zabezpiecza tabletki