Wiadomości

Tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczone przez bydgoskich policjantów

Ponad 39 kilogramów krajanki tytoniu oraz blisko 1000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy. Do sprawy został zatrzymany 49-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 41 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy ustalili, że mieszkaniec powiatu bydgoskiego może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

Wczoraj (08.10.2019) policjanci ustalili, że 49-latek porusza się swoim autem w rejonie ulicy Szubińskiej w Bydgoszczy. Tam też zatrzymali go do kontroli. Wewnątrz auta funkcjonariusze zauważyli torbę wypełnioną workami z suszem tytoniowym leżącą na podłodze po stronie pasażera. Okazało się jednak, że mężczyzna przewozi więcej wyrobów tytoniowych. W bagażniku policjanci zabezpieczyli jeszcze dwa worki jutowe z suszem oraz 950 sztuk papierosów.

Wszystkie zabezpieczone wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. 49-latek swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 41 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony