Wiadomości

Handlarz nielegalnym towarem zatrzymany

Data publikacji 09.10.2019

Prawie 4 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 40 różnej wielkości butelek wypełnionych alkoholem bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci w jednym z mieszkań we Włocławku. Podejrzewany o posiadanie nielegalnego towaru 28-latek usłyszał już zarzut.

W poniedziałek (07.10.19) funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przeszukali jedną z posesji na terenie miasta. Ich podejrzenia, odnośnie znajdującego się tam nielegalnego towaru, okazały się słuszne. W jednym z pomieszczeń policjanci znaleźli worki z krajanką tytoniową o różnej masie oraz kilkadziesiąt butelek alkoholu nieznanego pochodzenia w butelkach o różnej wielkości. Zabezpieczony przez mundurowych towar nie posiadał polskich znaków akcyzy.

Podejrzewany o handel nielegalnym towarem 28-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Mieszkaniec Włocławka usłyszał od policjantów zarzut nielegalnego handlu z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Dodatkowo, będzie odpowiadał także za wykroczenie skarbowe w związku z posiadaniem towarów bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu wysoka grzywna.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Zatrzymany 28-latek
  • Zabezpieczony nielegalny towar
  • Policjant przekłada worki z krajanką, a obok stoją butelki z alkoholem bez polskiej akcyzy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.1 MB)

Powrót na górę strony