Z seniorami o różnych aspektach bezpieczeństwa - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Z seniorami o różnych aspektach bezpieczeństwa

Mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wraz z dzielnicowym mł. asp. Jarosławem Małeckim spotkali się z członkami Klubu Seniora w Domu Kultury "Modraczek".

Dzisiaj (09.10.2019) mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski wraz z dzielnicowym mł. asp. Jarosławem Małeckim z komisariatu na Wyżynach gościli w Domu Kultury "Modraczek" przy ul. Ogrody 15 w Bydgoszczy. Spotkali się tam z członkami Klubu Seniora.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, którzy jako pierwsi przedstawili zgromadzonym zagadnienia związane z prawidłowym korzystaniem z numeru alarmowego 112, a także zwrócili uwagę na sytuacje, w których korzystanie z numeru jest niewłaściwe. Przypomnieli również o najistotniejszych informacjach, jakie należy przekazać operatorowi oraz wyjaśnili metody działania centrum alarmowania.

Dzielnicowy omówił podstawowe metody działania sprawców przestępstw oszustw na tzw. wnuczka i policjanta oraz jakich zasad należy przestrzegać, aby nie stać się ofiarą oszusta.

Na zakończenie mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski rozmawiał z uczestnikami nt.  zasad postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika lub zamachu terrorystycznego. Policjanci omówili podstawowe zasady postępowania w przypadku wtargnięcia do placówki napastnika takie jak UCIEKAJ, CHOWAJ SIĘ, WALCZ.

Ponadto mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski przybliżył zgromadzonym zasady postępowania osób przebywających na terenie zagrożonym, zasady alarmowania i ewakuacji, a także jeżeli ewakuacja nie jest możliwa, zasady ukrycia się albo zabarykadowania w pomieszczeniu bezpiecznym. Przypomniał również zasady zachowania się podczas działań służb ratowniczych.

 

Autor: mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski/ KP Bydgoszcz-Wyżyny
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska