WIADOMOŚCI

„Bezpieczna droga do szkoły” w Szkole Podstawowej nr 47 z policjantami ze Szwederowa

Data publikacji 10.10.2019

W miniony wtorek (08.10.2019) policjanci z komisariatu na Szwederowie przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej nr 47 z wykorzystaniem miasteczka ruchu drogowego.

W trakcie wizyty sierż. szt. Dawid Wełnicki oraz sierż. szt. Adrian Cieślewicz z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii omówili z uczniami klas 1-3 podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak również przypomnieli o konieczności noszenia odblasków, aby być widocznym.

W trakcie zajęć, policjanci skupili się przede wszystkim na tematyce bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych. Po wysłuchaniu przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego części teoretycznej przystąpiono, w formie zabawy, do części praktycznej. Uczniowie za pomocą „miasteczka ruchu drogowego” mieli okazję wcielić się w rolę pieszych i kierujących, a następnie przećwiczyć bezpieczne poruszanie się po drodze i przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Obecność funkcjonariuszy była dużą atrakcją dla dzieci i urozmaiceniem zajęć szkolnych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i aktywnością podczas zajęć. Na koniec wręczono im kolorowanki nawiązujące do podejmowanej tematyki.

Autor: sierż. szt. Dawid Wełnicki/ KP Bydgoszcz- Szwederowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjanci i uczniowie podczas pogadanki w klasie szkolnej.
  • Zajęcia praktyczne przy pomocy miasteczka ruchu drogowego zorganizowane z dziećmi na korytarzu szkolnym.
  • Dzieci pod okiem policjantów ćwiczą przechodzenie przez jezdnię z wykorzystaniem miasteczka ruchu drogowego.