Wiadomości

Kontrole przy użyciu wideorejestratora po raz kolejny efektywne

Data publikacji 10.10.2019

Dwie kobiety, które w obszarze zabudowanym przekroczyły dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h straciły czasowo uprawnienia do kierowania pojazdami. Obie wczoraj namierzył policyjny wideorejestrator.

Policjanci referatu ruchu drogowego z Nakła systematycznie eliminują z ruchu kierowców, którzy rażąco łamią przepisy, a tym samym stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg. Mowa tu o kierowcach, którzy wsiadają „za kółko” pijani, pod działaniem narkotyków, ale także ci którzy innymi zachowaniami zagrażają porządkowi na drogach.

Jak pokazują dane wprowadzone na mapę wypadków drogowych, w same tylko wakacje, na polskich drogach odnotowano aż 582 wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Przyczynami wielu z nich była nadmierna prędkość i brawura za kierownicą, dlatego tak ważne jest, aby uczyć kierowców prawidłowych zachowań i wpajać, że łamanie przepisów ograniczających prędkość może być tragiczne w skutkach. 

W eliminowaniu z ruchu „piratów drogowych” pomocne są policyjne auta wyposażone w wideorejestrator. Tylko wczoraj (9.10.19) nakielska „drogówka” patrolując powiatowe drogi przy użyciu tego specjalistycznego auta, zatrzymała dwie kierujące, które w obszarze zabudowanym przekroczyły dopuszczalną prędkość prawie o 60 km/h. Obie kobiety zostały skontrolowane w Ślesinie. W związku ze złamaniem przepisów 25 i 36-latka zostały ukarane mandatami. Obie straciły też czasowo uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Po raz kolejny policjanci apelują: Kierowco! Noga z gazu!

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.24 MB)

Powrót na górę strony