Wiadomości

Dzielnicowi z Inowrocławia zdążyli z pomocą

Data publikacji 11.10.2019

Decyzje o pomocy podejmowane są często w ułamku sekundy. Tak było i tym razem. Inowrocławscy dzielnicowi bez chwili wahania, by ratować kobietę, wyważyli w mieszkaniu drzwi.

Nigdy nie można przewidzieć w jakiej roli będą musieli odnaleźć się policjanci. Dotyczy to zarówno sytuacji w służbie, jak i poza nią. Interwencje często bywają trudne i wymagają szybkości w działaniu. Ostatnio w takiej sytuacji znaleźli się inowrocławscy dzielnicowi, którzy dowiedzieli się, że kobieta wynajmująca mieszkanie w jednym z wieżowców na terenie miasta chce popełnić samobójstwo.

Mł. asp. Marcin Kościński, mł. asp. Mateusz Kowalcze i sierż. szt. Krzysztof Kowalski bez zbędnej zwłoki znaleźli się na dziesiątym piętrze bloku. Pod wskazanym adresem nikt jednak nie reagował na pukanie do drzwi i się nie odzywał. Po chwili usłyszeli płacz i kobiecy głos miówiący, że "skoczy z okna". Nie było zatem chwili do stracenia. Policjanci wezwali straż i pogotowie, a sami, widząc przez szczelinę w drzwiach, że lokatorka zmierza w kierunku okna, wyważyli drzwi i weszli do mieszkania. Uratowana desperatka trafia pod opiekę lekarzy. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony