Policjant po służbie ujął złodzieja - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjant po służbie ujął złodzieja

Data publikacji 11.10.2019

Funkcjonariusz włocławskiej komendy policji ujął w czasie wolnym od służby sprawcę kradzieży. Mł. asp. Łukasz Sztubecki, widząc niepokojącą sytuację, natychmiast ruszył z pomocą dwóm ekspedientkom. Dzięki jego reakcji nastoletni sprawca kradzieży stanie przed sądem.

Wczoraj wieczorem (10.10.19) jeden z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku mł. asp. Łukasz Sztubecki, jadąc swoim samochodem ulicą Kościuszki, w czasie wolnym od służby, zauważył niepokojącą sytuację. Policjant widział jak ze sklepu odzieżowego wybiega młody mężczyzna, trzymający towar w ręku, a za nim podążają dwie kobiety, próbujące go zatrzymać. Doświadczony funkcjonariusz od razu wiedział, że musi zareagować. Zatrzymał auto i ruszył w stronę uciekiniera.

Policjant szybko ujął chłopaka i przekazał go przybyłym na miejsce stróżom prawa, będącym na służbie. Jak się okazało 14-letni mieszkaniec Włocławka ukradł ze sklepu spodnie, za co teraz odpowie przed sądem.

Zachowanie mł. asp. Łukasza Sztubeckiego w pełni odzwierciedla stwierdzenie, że policjantem jest się całą dobę i najważniejsza jest pomoc niesiona drugiemu człowiekowi. Jesteśmy dumni z naszego Kolegi! Dzięki takim funkcjonariuszom z pewnością możemy czuć się bezpieczniej.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska