Wiadomości

Kryminalni z Nakła ukrócili proceder handlu narkotykami

Zarzuty za handel narkotykami, posiadanie ich w znacznej ilości oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem zabronionych środków usłyszał 42-latek, którego namierzyli nakielscy kryminalni. Podejrzanemu grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nakielskiego wydziału kryminalnego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili, że 42-letni mieszkaniec miasta posiada narkotyki i para się handlem nimi. Posiadane informacje zweryfikowali w miniony piątek (11.10.19), zatrzymując do kontroli audi, którym przemieszczał się podejrzany.

Szybko okazało się, że była to trafna decyzja. Podczas kontroli w schowkach auta, którym jechał mundurowi znaleźli woreczki strunowe z białym proszkiem. Zabezpieczona substancja została przebadana. Wynik tego badania dowiódł, że w woreczkach było ponad 50g amfetaminy.

Ponieważ policjanci mieli duże wątpliwości co do stanu psychofizycznego 42-latka, również on został sprawdzony na zawartość narkotyków w organizmie. I w tym przypadku mundurowi się nie pomylili. Narkotester wykazał, że był pod wpływem amfetaminy.

Mieszkaniec Nakła trafił za kraty policyjnego aresztu, a kryminalni prowadzili dalsze czynności w tej sprawie i zbierali materiał dowodowy na potwierdzenie informacji, że 42-latek para się handlem substancjami psychotropowymi. 
W sobotę (12.10.19) policjanci przedstawili podejrzanemu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz prowadzenia pojazdu pod ich wpływem. Dodatkowo, na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił nakielaninowi zarzuty udzielenia narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Teraz decyzję w sprawie podejmie sąd, a podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony