Wiadomości

Za zlekceważenie obowiązujących ograniczeń prędkości stracili prawa jazdy

Data publikacji 18.10.2019

Policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z takich przejawów jest eliminowanie kierowców, którzy lekceważą obowiązujące ograniczenia. Od początku października aż 36 kierowców na drogach powiatu toruńskiego straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może być przyczyną wielu tragedii na drogach!

Tylko w tym miesiącu aż 36 kierowców na drogach powiatu toruńskiego straciło prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Prezentujemy materiał filmowy zarejestrowany przez policyjne wideorejestratory. Wszyscy kierowcy, oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego organu, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony